http://www.ambulatorija.com
 
 
LT
RU
KONSULTACIJA DIAGNOSTIKA SVEIKATINGUMO PROFILAKTIKOS PROCEDŪROS
STUBURAS KITOS PROCEDŪROS

DIAGNOSTIKA GREVITRIN BACK LIFE FREESPINE ELPHA II 3000 KALNŲ ORAS HIH - 01 Bioptron

KALNŲ ORAS

 

“Kalnų oro“ metodas – Normobarinė hipoksiterapija

 

 

Žmogaus gyvybė tiesiogiai priklauso nuo deguonies. Jei be maisto žmogus gali išgyventi mėnesį, be vandens – savaitę, tai be deguonies – minutes. Ir deguonies trūkumas, ir perteklius gali tapti įvairių patologinių būsenų priežastimi.

    

-          Kalnų klimatas turi tam tikrų skirtumų nuo žemyninio arba jūrinio klimato.

-         Tai  - padidintas deguonies kiekis ore, mažesnis atmosferinis slėgis, žemesnė aplinkos temperatūra, aukšta ultravioletinių spindulių koncentracija, ozono buvimas.

-       Adaptacijos prie kalnų klimato fiziologiniai pagrindai yra tas pamatas, kuris leido plačiai naudoti kalnų klimato sąlygas daugybės susirgimų gydymui ir profilaktikai.

-          Praėjusio amžiaus pabaigoje P.Bert, nagrinėdamas visą tuo metu žinomą faktorių, veikiančių žmogaus fiziologines funkcijas kalnuose, gamą, padarė išvadą, kad organizmą, esantį natūraliose aukščio sąlygose, labiausiai veikia deguonies trūkumas, sukeliantis deguonies badą – hipoksiją. Kai mes kalbame apie dozuotos hipoksijos gydomąjį poveikį, turime galvoje ne žmogaus organizmui tiekiamos deguonies kiekio mažinimą, o, atvirkščiai, jo paėmimo, transportavimo ir utilizavimo mechanizmų tobulinimą.

-       Organizmo adaptacija prie deguonies trūkumo ir galimybė gydomiesiems tikslams naudoti prisitaikymo prie kalnų sąlygų (aklimatizacijos) fenomeną jau ilgą laiką domina specialistus. 

Hipoksiterapija – tai vienas iš nepaprasčiausių ir efektyviausių nemedikamentinio gydymo metodų. Pats metodas savaime yra natūralios kilmės, kadangi naudoja žmogaus organizmo fenomeną vykdyti gyvybiškai svarbius procesus deguonies trūkumo sąlygomis. Šis genetiškai užprogramuotas gebėjimas naudojamas intrauterinio, embrioninio vystimosi fazėje. Kūdikiui gimus, jo audiniai pradeda naudoti įprastą deguonies utilizavimo tipą, tačiau genetiškai užprogramuotas gebėjimas išlieka.

Periodiškas kvėpavimas oru su sumažintu deguonies kiekiu (lyg būtų aukštai kalnuose – Monblano arba Elbruso viršūnėje) leidžia grąžinti žmogui atsparumą ne tik hipoksijai, bet ir daugybei kitų nepalankių poveikių. Bendras efektas – organizmo senėjimo procesų sulėtinimas. Saikingos hipoksijos naudingumo įrodymas yra kalnuose gyvenančių tautų ilgaamžių skaičius. 

Ilgą laiką ,,uždaros mokslinės įstaigos“ tyrė hipoksiterapijos metodą. Jis buvo naudojamas karinių lakūnų, elitinių spec. paskirties padalinių karių, sportininkų paruošimui, fizinio ir protinio darbingumo, ištvermingumo, mąstymo procesų greičio didinimui, atminties gerinimui. Nereikalaudamas medikamentų ir naudodamas paslėptus organizmo rezervus, šis metodas normalizuoja medžiagų apykaitą, atstato ir teigiamai veikia imunitetą, vadinasi, ir visą organizmą. 

Metodiką užtikrina sudėtinga aukštųjų technologijų įranga, kuri leidžia tiksliai dozuoti tiekiamo oro dujų sudėtį ir nuolat kontroliuoti įkvepiamo mišinio kokybę.

Sukūrus įrenginius, leidžiančius dirbtinai sukurti oro mišinius su tiksliai nustatytu deguonies kiekiu, atsirado galimybė teikti trumpalaikį gydomąjį poveikį hipoksijos pagalba.

-      Hipoksija gali būti hipobarinė, t.y. vystosi žmogaus organizme natūraliomis sąlygomis dėl barometro slėgio sumažėjimo – kylant į kalnus, lėktuve. Tuo pačiu principu grindžiamas barokamerų naudojimas.

-      Hipobarinės hipoksijos alternatyva yra normobarinė hipoksija, (trumpalaikė), kurios pagalba pacientą galima per kelias minutes „pakelti“ į tam tikrą aukštį ir paskui „sugrąžinti“ į lygumą.

Hipoksijos praktikoje dažnai naudojamas hipoksinis dujų mišinys, kurio sudėtyje yra 10% deguonies, kas atitinka 5800 m „aukštį“, ir hipoksinis dujų mišinys, kurio sudėtyje yra 12% deguonies, kas atitinka 4500 m „aukštį“. Dujų mišiniui su sumažintu deguonies kiekiu pagaminti medicininėje praktikoje naudojami specialūs aparatai – hipoksikatoriai. Šiuo atveju mes taikome „Edelveis“ įrenginį. Tarp kitko, tai yra vienintelis toks įrenginys Lietuvoje. 

 

Procedūrą sudaro periodiškas užprogramuotas kvėpavimas dujų mišiniu, paduodamu per kaukę. Kurso terapiją sudaro 20-25 seansai. Procedūra yra lengva. Jos metu nejausite jokių nemalonių pojūčių, dusulio reiškinių. „Kilimo“ į aukštį ir „nusileidimo“ iš aukščio trukmė paprastai sudaro nuo 1 iki 5 min. Hipoksiterapijos seanso metu „kilimas“ ir nusileidimas“ kartojasi daug kartų. Laikoma, kad toks kartojimasis sustiprina terapinį efektą.

    

Hipoksiterapijos veikimo mechanizmas susideda iš hemoglobino prisotinimo deguonimi gerinimo, jo transportavimo greitinimo ir utilizavimo ląstelėmis didinimo per tiesiogines organizmo reakcijas ir, kas dar svarbiau, per ilgalaikės adaptacijos formavimą.

Kaip ir kilimo į aukštį metu, kvėpavimo hipoksiniu mišiniu metu buvo stebimas trumpalaikis arterinio spaudimo, spaudimo plaučių arterijos sistemoje padidėjimas, širdies susitraukimų, kvėpavimo padažnėjimas. Kartu plaučių arterijos sistemoje atsidaro rezerviniai kapiliarai, į kraują išmetami eritrocitai, didėja cirkuliuojančio kraujo kiekis, minutinis kraujotakos tūris. Visa tai galima pavadinti „kova už deguonį“.

Atsakant į hipoksinį stimulą, vyksta kraujotakos centralizacija. Tuo tarpu gyvybiškai svarbūs organai – smegenys, širdis, inkstai krauju aprūpinami pirmiau už kitus organus ir audinius.

Atliekant pilną hipoksiterapijos kursą buvo stebimi žymesni pokyčiai, įskaitant biocheminius ir struktūrinius pokyčius. Čia kalbama apie sistemų, organų ir ląstelių struktūrų prisitaikymą prie naujų funkcionavimo sąlygų.

Vienas iš svarbiausių hipoksiterapijos ypatumų yra normalizuojantis poveikis daugybei biocheminių rodiklių ir organizmo sistemų funkcijų. Vegetacinės kraujagyslių distonijos hipoksiterapija grindžiama tuo, kad padidėjęs arterinis spaudimas sumažėja ir stabilizuojasi, o esant hipotonijai, pažymimas tam tikras jo padidėjimas su savijautos pagerėjimu.

Taigi, kvėpuojant hipoksiniu mišiniu pastebimas tokių parametrų, kaip gliukozės lygis kraujyje, bendrų baltymų, albumino, globulino ir kitų parametrų normalizavimas.

Kaip rodo fiziologiniai ir klinikiniai tyrimai, adaptuojantis hipoksijai organizmo organų ir sistemų lygmenyje, pastebėti tam tikri efektai.

  1. Mikrocirkuliacijos pagerėjimas organuose ir audiniuose dėl rezervinių kapiliarų atsidarymo, o taip pat naujų, anksčiau neegzistavusių kraujagyslių formavimasis. Dėl kraujo forminių elementų išmetimo iš depo padidėja deguonies transportavimo funkcija ir kaulų čiulpų raudonos ataugos stimuliavimas, o taip pat padidėja hemoglobino kiekis.
  2. Imuniteto moduliavimo poveikis – slopinamos patologinės imuniteto grandys ir aktyvizuojamos depresinės grandys, o tai, galiausiai, sumažina alerginių reakcijų aktyvumą.
  3. Antioksidantų sistemos aktyvumo padidėjimas – ląstelių membranų apsaugos sistemos sustiprėjimas. Hipoksinis poveikis mažina lipidų peroksidinio oksidavimo aktyvumą ląstelių membranose.
  4. Funkcinio reguliavimo „gumburas – hipofizė – antinksčių žievė“ endokrininių mechanizmų mobilizavimas.
  5. Atsparumo cheminėms intoksikacijoms, įskaitant vaistines intoksikacijas (pavyzdžiui, taikant cheminę terapiją), fiziniams aplinkos faktoriams padidėjimas.
  6. Antistresinis poveikis. Lėtinio streso būsena charakterizuojama sąstovio židinio buvimu centrinėje nervų sistemoje. Hipoksija, pati būdama fiziologinis streso sukėlėjas, atstato normalią organizmo būklę, neleisdama žmogui susirgti.  
  7. Darbingumo padidėjimas, nuovargio sumažėjimas.
  8. Radio-apsauginis poveikis. Hipoksijos radio-apsauginį poveikį laiko specifiniu, kadangi jis tiesiogiai susijęs su spindulinės jėgos patogeneze.

 

 

KODĖL PAS MUS?!

Tatjana Cervonaja

6 PRIEŽASTYS KODĖL JUMS BŪTINA APSILANKYTI PAS MUS

 1. SUŽINOSITE APIE SAVO SVEIKATĄ! Jums panorėjus atliksime funkcionalią viso organizmo ir stuburo būklės...

KAS ŽINO LIGŲ PRIEŽASTIS?

Pasaulinė Sveikatos Apsaugos Organizacija paskelbė išvadas, iš kurių paaiškėja, kad iki 80 ...

 
 
 
© Visos teisės saugomos, 2009 "Gyvenimas be vaistų". Dizainas: ”Reklamos gama”. Sprendimas: UAB "Komsena"